Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

1 kwietnia 2015r. w naszej szkole, w ramach programu „Bezpieczna szkoła, bezpieczny uczeń”,  odbyło się spotkanie młodzieży z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach paniami Aleksandrą Gola-Kawaler oraz panią Iwoną Słomką(panie są zatrudnione w Terenowym Punkcie Pomocy Społecznej  Nr 6 na ul. Czecha 2 w Katowicach). W spotkaniu wzięli udział reprezentanci wszystkich klas.

Zaproszone Panie opowiadały o swoich już kilkunastoletnich doświadczeniach zawodowych, chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez młodzież. Panie w swoich wypowiedziach poruszyły kilka ważnych tematów. Jednym z nich była procedura uruchamiania Niebieskiej Karty. Pojawiła się informacja dotycząca Niebieskiej Linii oraz inne istotne informacje dotyczące tego, gdzie zwrócić się o pomoc w sytuacji kryzysowej.
Pani A. Gola-Kawaler zaznajomiła młodzież z zasadami przyznawania świadczeń socjalnych. Przedstawiła najważniejsze założenia Ustawy o pomocy społecznej. Zaprezentowała także strukturę MOPS w Katowicach( 10 punktów terenowych).
Ponadto panie zachęciły młodzież do odwiedzenia strony internetowej MOPS  w Katowicach, na której można znaleźć informacje o realizowanych programach.
Panie Aleksandra Gola-Kawaler oraz Iwona Słomka uczniom zgromadzonym na spotkaniu wręczyły ulotki informacyjne, w których znajdowały się przydatne adresy i numery telefonów. Na koniec podkreślono, iż Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Katowicach ma uruchomiony telefon zaufania.
 

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 105
Poprzedni tydzień: 146
Bieżący miesiąc: 462
Poprzedni miesiąc: 574
Ogółem: 110448