Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

 
"ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS"
1 września 2016 r. startujemy z nową nazwą szkoły
Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach
 

Rok szkolny rozpocznie Msza Święta o godzinie 9:00 w parafii św. Antoniego w Dąbrówce Małej. O godzinie 10:15 w szkole odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 na holu głównym I piętro. 
UWAGA! UCZNIOWIE KLAS PIERWSZYCH mający życzenie uczestnictwa we Mszy Świętej spotykają się z wychowawcami o godzinie 8:40 w budynku szkoły w sali 4A parter 


* Przypominamy, że rozpoczęcie roku szkolnego to dzień wyjątkowy i wszystkich obowiązuje strój galowy.

 24 czerwca o godzinie 10.00 na holu głównym szkoły odbyła się akademia wieńcząca rok szkolny 2015/2016. Wydarzenie to miało szczególny wymiar. Zamykaliśmy bowiem rok wytężonej pracy po raz ostatni w Zespole Szkół Budowlanych.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 na holu głównym. Po akademii spotkania z wychowawcami w salach.
O godz. 9.00 msza św. w kościele pw. św. Antoniego w Dąbrówce...

Czytaj więcej...

Kolejna XXVII edycja międzynarodowego konkursu „Matematyka Bez Granic” za nami.
Finał konkursu odbył się 29 lutego 2016. Natomiast uroczyste podsumowanie (poprzedzone wykładem dr M. Trzęsioka) miało miejsce 6 czerwca 2016 w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, czyli  najnowszego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Partnera konkursu.

Czytaj więcej...

 Z prawdziwą dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł  SZKOŁY SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ. Stało się to dzięki staraniom grupy młodzieży z klas 1AT, 2AT i 1a zsz, która 7 czerwca wzięła udział w I etapie projektu  „Partycypacja w demokracji” realizowanego w ramach programu ERASMUS PLUS, AKCJA 3.

Czytaj więcej...

Nasi architekci krajobrazu mogą pochwalić się kolejnymi osiągnięciami. Tym razem w IV Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO pierwsze miejsce zajął Dawid Sęk z klasy 1A, który tym samym zdobył indeks Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Czytaj więcej...

W dniu 10 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień UE i języków obcych. W ramach obchodów uczniowie mogli przez cały dzień uczestniczyć w konkursach na przysłowia angielskie i niemieckie oraz w konkursie na kolokacje językowe.

Czytaj więcej...

W dniu 9 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu: „Służba polskiego żołnierza w operacjach NATO” w ramach Klubu Dyskusyjnego „EUROCAFE”.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Hospicjum Cordis w Katowicach. Nasza pomoc polega na porządkowaniu ogrodu oraz pomieszczeń gospodarczych.
7 czerwca posprzątaliśmy ogród i odświeżyliśmy plac zabaw...

Czytaj więcej...

Jak co roku reprezentacja klas geodezyjnych ZSB wyruszyła 3.06.2016 na  RAJD WESOŁEGO GEODETY. Impreza organizowana jest  przez ZS Prusa z Częstochowy, przy pomocy sponsorów i była to już czwarta edycja.

Czytaj więcej...

W dniu 04.06.2016r. uczennice klasy 2AT wzięły udział w V Wielkiej Zabawie Rodzinnej, gdzie z ramienia Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK odpowiedzialne były za stanowisko pierwszej pomocy nr 6 w zabawie integracyjnej „Rodzina na medal”.

Czytaj więcej...

Przypominamy, że od 06.06.2016 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Zmiana planu związana jest z powrotem kl. 3A z praktyki zawodowej.

 

 

 

 

Maj to już tradycyjnie czas próbnych egzaminów praktycznych przed sesją letnią. Uczniowie klasy 2 a ZSZ zmagali się z zadaniami kwalifikacji B.05, dotyczącej suchej zabudowy, a uczniowie klasy 3 a ZSZ  z zadaniami kwalifikacji B. 07 dotyczącej robót posadzkarskich i okładzinowych.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny możemy pochwalić się świetnymi wynikami architektów krajobrazu. 24.05.2016 trzy uczennice z klasy IIA wzięły udział w konkursie „Pomysł na krajobraz” organizowanym przez Zespół Szkół...

Czytaj więcej...

20 maja 2016 r. uczniowie klasy 3 a ZSZ wzięli udział w 2 Targach DSGN w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Program był bogaty: prelekcje dotyczące sufitów napinanych i metalowych sufitów podwieszanych, prezentacje programu: AutoDesk 3 DSmax, Inter Cad oraz firmy Novum wraz z ogłoszeniem wyników konkursu na projekt tarasu i jego realizacją na placu przy budynku szkoły.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny  gościliśmy w naszej szkole wychowanków z Ośrodka Wychowawczego w Katowicach Bogucicach.

Czytaj więcej...

12 maja 2016 r Młodzieżowe Centrum Kariery i Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach we współpracy z naszą szkołą - Zespołem Szkół Budowlanych zorganizowali Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w ramach których odbyły się warsztaty, spotkania i konsultacje indywidualne z przedstawicielami jednostek OHP, Państwowej Inspekcji Pracy oraz pracodawcą posiadającym zagraniczne oferty pracy.
Uczestniczyły klasy: 1 A i B oraz 2a i 3 a ZSZ.

Czytaj więcej...

Od początku kwietnia br. do 10 maja w klasie 1AT w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 realizowany był projekt edukacyjny „Inspiracje kulturowe ››Królem Edypem‹‹ Sofoklesa. W klasie ukonstytuowały się trzy grupy, które wyłoniły liderów.

Czytaj więcej...

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Wczoraj: 16
Bieżący tydzień: 16
Poprzedni tydzień: 128
Bieżący miesiąc: 287
Poprzedni miesiąc: 748
Ogółem: 111021