Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

Bezrobocie  to  wciąż  główny  problem  polskiego rynku  pracy.  Jedną  z  możliwości  jego  rozwiązania  są projekty edukacyjne realizowane w ramach  programów unijnych. Uczestnictwo w nich pozwala zdobyć nowe umiejętności,  zachęcić innych do działania, zmienić otaczającą nas rzeczywistość.
Przykładem „dobrej praktyki” jest realizacja projektu „Dobry zawód jest niezawodny na europejskim rynku pracy” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój POWER i współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w Zespole Szkół Budowlanych im. Powstańców Śląskich w Katowicach.

Projekt przeprowadzany jest na zasadach określonych dla programu Erasmus+, sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, Akcja 1 „Mobilność edukacyjna” w okresie od 15 grudnia 2014 roku do 14 grudnia 2015 roku.
Głównym  celem  projektu jest mobilność 16 uczniów do przedsiębiorstw bułgarskich jako organizacji przyjmujących. Uczniowie reprezentowali następujące specjalności: technik architektury krajobrazu, technik budownictwa, technik geodeta i technik technologii odzieży.
W terminie od 17 do 30 maja 2015r. młodzież wyjechała na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Sofii. Uczniowie pracowali na dwie zmiany, w 5 różnych miejscach. Zgodnie z założeniami projektu musieli sami dojechać do pracy i wrócić, dostosować się do nowych warunków. Dodatkowo zapoznali się z elementami praktycznymi ich przyszłych zawodów,  skonfrontowali  zdobytą  wiedzę  z  praktycznym  jej  zastosowaniem  w  realiach  obcego kraju.

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Wczoraj: 35
Bieżący tydzień: 133
Poprzedni tydzień: 101
Bieżący miesiąc: 356
Poprzedni miesiąc: 690
Ogółem: 109184