Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

 
"ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS"
1 września 2016 r. startujemy z nową nazwą szkoły
Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej im. Powstańców Śląskich w Katowicach

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 24 czerwca 2016 r. o godz. 10.00 na holu głównym. Po akademii spotkania z wychowawcami w salach.
O godz. 9.00 msza św. w kościele pw. św. Antoniego w Dąbrówce...

Czytaj więcej...

Kolejna XXVII edycja międzynarodowego konkursu „Matematyka Bez Granic” za nami.
Finał konkursu odbył się 29 lutego 2016. Natomiast uroczyste podsumowanie (poprzedzone wykładem dr M. Trzęsioka) miało miejsce 6 czerwca 2016 w auli Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych, czyli  najnowszego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Partnera konkursu.

Czytaj więcej...

 Z prawdziwą dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł  SZKOŁY SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ. Stało się to dzięki staraniom grupy młodzieży z klas 1AT, 2AT i 1a zsz, która 7 czerwca wzięła udział w I etapie projektu  „Partycypacja w demokracji” realizowanego w ramach programu ERASMUS PLUS, AKCJA 3.

Czytaj więcej...

Nasi architekci krajobrazu mogą pochwalić się kolejnymi osiągnięciami. Tym razem w IV Ogólnopolskim Turnieju Szkół EKO pierwsze miejsce zajął Dawid Sęk z klasy 1A, który tym samym zdobył indeks Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi.

Czytaj więcej...

W dniu 10 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień UE i języków obcych. W ramach obchodów uczniowie mogli przez cały dzień uczestniczyć w konkursach na przysłowia angielskie i niemieckie oraz w konkursie na kolokacje językowe.

Czytaj więcej...

W dniu 9 czerwca 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu: „Służba polskiego żołnierza w operacjach NATO” w ramach Klubu Dyskusyjnego „EUROCAFE”.

Czytaj więcej...

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy współpracę z Hospicjum Cordis w Katowicach. Nasza pomoc polega na porządkowaniu ogrodu oraz pomieszczeń gospodarczych.
7 czerwca posprzątaliśmy ogród i odświeżyliśmy plac zabaw...

Czytaj więcej...

Jak co roku reprezentacja klas geodezyjnych ZSB wyruszyła 3.06.2016 na  RAJD WESOŁEGO GEODETY. Impreza organizowana jest  przez ZS Prusa z Częstochowy, przy pomocy sponsorów i była to już czwarta edycja.

Czytaj więcej...

W dniu 04.06.2016r. uczennice klasy 2AT wzięły udział w V Wielkiej Zabawie Rodzinnej, gdzie z ramienia Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK odpowiedzialne były za stanowisko pierwszej pomocy nr 6 w zabawie integracyjnej „Rodzina na medal”.

Czytaj więcej...

Przypominamy, że od 06.06.2016 r. obowiązuje nowy plan lekcji. Zmiana planu związana jest z powrotem kl. 3A z praktyki zawodowej.

 

 

 

 

Maj to już tradycyjnie czas próbnych egzaminów praktycznych przed sesją letnią. Uczniowie klasy 2 a ZSZ zmagali się z zadaniami kwalifikacji B.05, dotyczącej suchej zabudowy, a uczniowie klasy 3 a ZSZ  z zadaniami kwalifikacji B. 07 dotyczącej robót posadzkarskich i okładzinowych.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny możemy pochwalić się świetnymi wynikami architektów krajobrazu. 24.05.2016 trzy uczennice z klasy IIA wzięły udział w konkursie „Pomysł na krajobraz” organizowanym przez Zespół Szkół...

Czytaj więcej...

20 maja 2016 r. uczniowie klasy 3 a ZSZ wzięli udział w 2 Targach DSGN w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Program był bogaty: prelekcje dotyczące sufitów napinanych i metalowych sufitów podwieszanych, prezentacje programu: AutoDesk 3 DSmax, Inter Cad oraz firmy Novum wraz z ogłoszeniem wyników konkursu na projekt tarasu i jego realizacją na placu przy budynku szkoły.

Czytaj więcej...

Po raz kolejny  gościliśmy w naszej szkole wychowanków z Ośrodka Wychowawczego w Katowicach Bogucicach.

Czytaj więcej...

12 maja 2016 r Młodzieżowe Centrum Kariery i Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach we współpracy z naszą szkołą - Zespołem Szkół Budowlanych zorganizowali Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w ramach których odbyły się warsztaty, spotkania i konsultacje indywidualne z przedstawicielami jednostek OHP, Państwowej Inspekcji Pracy oraz pracodawcą posiadającym zagraniczne oferty pracy.
Uczestniczyły klasy: 1 A i B oraz 2a i 3 a ZSZ.

Czytaj więcej...

Od początku kwietnia br. do 10 maja w klasie 1AT w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0 realizowany był projekt edukacyjny „Inspiracje kulturowe ››Królem Edypem‹‹ Sofoklesa. W klasie ukonstytuowały się trzy grupy, które wyłoniły liderów.

Czytaj więcej...

Wzorem ubiegłego roku pod koniec kwietnia świętowaliśmy Dzień Architekta Krajobrazu oraz Dzień Odzieżowca. Program obchodów był bardzo bogaty.

Czytaj więcej...

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Dzisiaj: 28
Wczoraj: 40
Bieżący tydzień: 263
Poprzedni tydzień: 209
Bieżący miesiąc: 804
Poprzedni miesiąc: 769
Ogółem: 73649