Ogólne  informacje:

1. Internat jest integralną częścią Zespołu Szkół Budowlanych.
  2. Dysponujemy miejscami dla 120 osób.
  3. Zapewniamy zakwaterowanie w dwuosobowych pokojach i całodobową opiekę wychowawców.
  4. Pokoje wyposażone są w tapczany, szafy ubraniowe, regały na książki, stoły i krzesła oraz biurka.
  5. Na każdym piętrze znajdują się sanitariaty, toalety, prysznice, pomieszczenia do prasowania osobistych rzeczy, pralnie podręczne.
  6. Mieszkańcy internatu korzystają z całodziennego wyżywienia w stołówce internatu.
  7. Stołówka zlokalizowana jest w budynku internatu, posiada własne zaplecze kuchenne. Posiłki są smaczne, domowe, a przede wszystkim zdrowe. Ze stołówki mogą korzystać również uczniowie ZSB.
  8. Obiekt wyposażony jest w monitoring wewnętrzny.
  9. Internat czynny jest jedynie w ciągu roku szkolnego.
  10. W internacie obowiązuje regulamin.
  11. Wychowankowie internatu mogą ciekawie spędzać czas wolny. Mają możliwość korzystania ze szkolnych obiektów sportowo-rekreacyjnych.
  12. Do dyspozycji wychowanków są dwie świetlice ze sprzętem RTV, kuchnia podręczna z lodówką, sale z bilardem, piłkarzykami, stołem tenisowym i mini siłownią.
  13.  Mieszkańcy internatu mogą korzystać z miejsc do cichej nauki oraz podręcznej biblioteki zaopatrzonej w encyklopedie, słowniki i lektury szkolne.

Informacja dotycząca przyjęcia:

W pierwszej kolejności przyjmowana jest do internatu młodzież Zespołu Szkół Budowlanych, następnie uczniowie szkół z terenu miasta Katowice a i w miarę wolnych miejsc słuchacze szkół policealnych  i studenci.

Informacja dotycząca zameldowania:

1. Rodzic, lub prawny opiekun ma obowiązek zameldowania dziecka na pobyt czasowy w internacie na druku meldunku wypełnionym przez mieszkańca i potwierdzonym przez kierownika internatu.
  2. Stosowne druki dostępne są w internacie po zakwaterowaniu.
  3. Wychowankowie niepełnoletni meldowani są przez pracownika administracji internatu. Wychowankowie pełnoletni mogą meldować się samodzielnie.
  4. Do zgłoszenia pobytu czasowego konieczne są dowód tożsamości wychowanka bądź skrócony odpis aktu urodzenia z potwierdzeniem zameldowania stałego w wydziale ewidencji w swojej miejscowości.
  5. Obowiązku zameldowania należy dopełnić w pierwszym tygodniu września.

Wszelkich informacji udziela:

Kierownik internatu