Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

W listopadzie 2015 r. uczniowie klasy IVET, pod kierunkiem pani  mgr Katarzyny Stawowskiej, dokonali  analizy stanu tolerancji w naszej szkole. Przeprowadzili na grupie młodzieży z klas IAT i IIa zsz (50 osób) ankietę skali dystansu społecznego.

Czytaj więcej...

16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Konferencja Generalna UNESCO w 1995 roku przyjęła Deklarację Zasad Tolerancji. Jak mówi Deklaracja Zasad Tolerancji: „Tolerancja to szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie, naszych form wyrazu i sposobów na bycie człowiekiem. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary.

Czytaj więcej...

W październiku 2015r. wszystkie klasy zaangażowały się w obchody Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej. Tematem tegorocznej edycji było: „Współistnienie w społeczeństwie wielokulturowym”.

Czytaj więcej...

6 listopada 2015r. uczniowie klasy 1AT, 4AT i 4ET wzięli udział w organizowanym przez Centrum Edukacji Europejskiej webinarium pt. "To straszne słowo - uchodźca, czyli o manipulacjach w mediach" prowadzonym przez dziennikarkę Gazety Wyborczej Panią  Justynę Suchecką.

Czytaj więcej...

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 105
Poprzedni tydzień: 146
Bieżący miesiąc: 462
Poprzedni miesiąc: 574
Ogółem: 110448