12 stycznia, na 5 dni przed studniówką, klasy maturalne zdobyły szkołę!!! Rozpoczął się Dzień Maturzysty. Przez szkołę przewijały się wróżki, żołnierze, hot dogi, smurfy, kangury, policja, mumie i tabuny innych, przykuwających wzrok postaci. Jak widać kreatywność naszych maturzystów nie miała granic. By tradycji stało się zadość, każdy tego dnia do puszki wrzucił choćby grosik. Wszak maturzyści zbierali drobne datki pieniężne na dofinansowanie studniówkowej zabawy. Oprócz tradycyjnych już atrakcji, takich jak bufet maturzystów i loteria fantowa(wszystkie losy wygrane), po 4. lekcji, na holu głównym odbyła się aukcja, w trakcie której można było nabyć bardzo interesujące fanty przekazane przez nauczycieli. Aukcję brawurowo poprowadzili uczniowie klasy IVAT Marcin Stypik i Grzegorz Hyży. Dochód z aukcji również zasilił fundusz studniówkowy. Dzień Maturzysty został ogłoszony „dniem zielonym”, co oznaczało, że każdego obowiązywało ubranie czegoś w kolorze zielonym. Oczywiście ubrani na zielono nie byli tego dnia pytani, a wszystkich, którzy nie dostosowali się do zarządzenia, czekała kolorowa lekcja niezbyt twarzowego makijażu ;) Dzień Maturzysty. Jeden z wyróżniających się dni w życiu szkoły, ma swój niezaprzeczalny urok. Ostatecznie, coś w życiu trzeba wspominać.