Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

 24 czerwca o godzinie 10.00 na holu głównym szkoły odbyła się akademia wieńcząca rok szkolny 2015/2016. Wydarzenie to miało szczególny wymiar. Zamykaliśmy bowiem rok wytężonej pracy po raz ostatni w Zespole Szkół Budowlanych.

Od września nasza szkoła przekształca się w Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej. Ten wyjątkowy moment podkreśliła w swoim przemówieniu Pani Dyrektor Renata Matla-Kocot. 

Akademię poprowadziła dwójka konferansjerów: Krzysztof Rosiak z kl. 3a i Ania Kidoń z kl. 3AT. Tradycyjnie już, Pani Dyrektor wręczała najlepszym uczniom dyplomy oraz Srebrne i Złote Laury. Najprzyjemniejszym momentem było oczywiście wręczenie świadectw z wyróżnieniem. Miłą niespodziankę dla szczególnie zaangażowanych w  życie szkoły uczniów przygotowała Rada Rodziców, która ufundowała dla nich specjalne nagrody. Radę Rodziców na akademii reprezentowały panie Wiesława Kamińska i Monika Ceraficka. 

24 czerwca był również niezwykłym dniem dla klasy 3 a zsz. Tego dnia usłyszeli oni bowiem szkolny dzwonek po raz ostatni. W imieniu klasy głos zabrał Konrad Waleryś, który z wrodzonym poczuciem humoru podziękował dyrekcji, nauczycielom oraz koleżankom i kolegom. Natomiast w imieniu klasy 2a zsz pożegnalne przemówieni wygłosił Sebastian Sadowski. Po akademii klasa 3a wraz z wychowawca - panią Urszulą Strugałą uczestniczyła w pamiątkowej sesji fotograficznej.
Po części oficjalnej wystąpili nasi fenomenalni wokaliści: Mateusz Skrzypa z kl. 1BT i Martyna Fleszar z kl. 2AT. Brawurowo wykonali  trzy piosenki, m.in. zmodyfikowaną wersją utworu Krzysztofa Krawczyka oraz piosenkę  Marka Grechuty „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy” ze specjalną dedykacją dla absolwentów.  

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Wczoraj: 16
Bieżący tydzień: 16
Poprzedni tydzień: 128
Bieżący miesiąc: 287
Poprzedni miesiąc: 748
Ogółem: 111021