10 i 11.12.2015 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami włączyli się w akcję „Tak, pomagam” organizowaną przez Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Polegała ona na zbiórce produktów żywnościowych w Carrefourze w Katowicach wśród osób robiących zakupy. Zebraliśmy 5 koszy produktów – zostaną one przekazane rodzinom z parafii św. Antoniego potrzebującym również takiego wsparcia. Darczyńcy otrzymywali ulotkę z informacjami o akcji oraz przepis na świąteczne ciasto – sernik. Ustawione 3 banery przy koszach informowały przechodzących o naszej szkole i zawodach, w których można u nas uzyskać wykształcenie. Była to już kolejna akcja, w którą włączyła się młodzież z naszej szkoły i zapewne nie ostatnia bo „fajnie jest pomagać”!