Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.
Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
W naszej szkole tegoroczną akcją zajął się Maciej Witkowski z klasy 1a (zsz). Ogromne podziękowania. Jako szkoła zebraliśmy 150zł (około 1760 sztuk 1gr, 848 sztuk 2gr, 660 sztuk 5gr oraz dość trochę srebrnych monet).
Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za udział :) :)

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Dzisiaj: 2
Wczoraj: 10
Bieżący tydzień: 105
Poprzedni tydzień: 146
Bieżący miesiąc: 462
Poprzedni miesiąc: 574
Ogółem: 110448