Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

12 maja 2016 r Młodzieżowe Centrum Kariery i Młodzieżowe Biuro Pracy w Katowicach we współpracy z naszą szkołą - Zespołem Szkół Budowlanych zorganizowali Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w ramach których odbyły się warsztaty, spotkania i konsultacje indywidualne z przedstawicielami jednostek OHP, Państwowej Inspekcji Pracy oraz pracodawcą posiadającym zagraniczne oferty pracy.
Uczestniczyły klasy: 1 A i B oraz 2a i 3 a ZSZ.

Doradcy zawodowi MCK Katowice Małgorzata Kiełek i Elżbieta Marcinkowska przeprowadziły warsztaty dotyczące projektów unijnych realizowanych przez OHP. Przedstawiły idee, grupy odbiorców, formy wsparcia i efekty realizowanych przedsięwzięć. Przytoczyły również przykłady uczestników, którzy dzięki udziale w projektach odnieśli sukces na rynku pracy, który z kolei przełożył się na zmianę jakości życia prywatnego, codziennego. Pośrednik pracy i asystent EURES Anna Stokłosa kontynuując spotkanie z młodzieżą udzieliła uczestnikom informacji na temat działalności MBP oraz bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę. Ze względu na dużą mobilność młodzieży ta tematyka spotkała się z dużym zainteresowaniem i ożywioną dyskusją. Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy także nawiązali tematyka spotkania do bezpiecznych wyjazdów za granicą skupiając się na wyjazdach za pośrednictwem agencji zatrudnienia. Omówione zostało też zagadnienie handlu ludźmi. Po zajęciach grupowych przedstawiciele OHP przy stoisku udzielali zainteresowanym konsultacji indywidualnych. Swoje stoisko miała też firma ASCARI, gdzie przedstawicielka Pani Justyna Szymańska udzielała informacji na temat oferowanej pracy w Czechach.

Dzięki uczestnictwie w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich młodzież dowiedziała się w jaki sposób może skorzystać z unijnych funduszy, by zwiększyć swoje szanse na rynku pracy oraz jak bezpiecznie poruszać się zarówno po krajowym jak i zagranicznym rynku pracy.
Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Wczoraj: 16
Bieżący tydzień: 16
Poprzedni tydzień: 128
Bieżący miesiąc: 287
Poprzedni miesiąc: 748
Ogółem: 111021