20 maja 2016 r. uczniowie klasy 3 a ZSZ wzięli udział w 2 Targach DSGN w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach. Program był bogaty: prelekcje dotyczące sufitów napinanych i metalowych sufitów podwieszanych, prezentacje programu: AutoDesk 3 DSmax, Inter Cad oraz firmy Novum wraz z ogłoszeniem wyników konkursu na projekt tarasu i jego realizacją na placu przy budynku szkoły.

Można było również zobaczyć możliwości zastosowania bruku prezentowane przez firmę PozBruk czy też dla zmęczonych tymi atrakcjami – była możliwość odpoczynku  na ławeczce i zajęcie się poczęstunkiem przygotowanym na grillu. Kto jeszcze nie miał wcześniej możliwości – mógł zapoznać się z ofertą uczelni i zwiedzić budynek zaglądając do pracowni.