Zespół Szkół Budowlanych

im. Powstańców Śląskich

 

KSZTAŁCIMY ZAWODOWYCH SPECJALISTÓW

 Z prawdziwą dumą informujemy, że nasza szkoła otrzymała prestiżowy tytuł  SZKOŁY SPOŁECZNIE ZAANGAŻOWANEJ. Stało się to dzięki staraniom grupy młodzieży z klas 1AT, 2AT i 1a zsz, która 7 czerwca wzięła udział w I etapie projektu  „Partycypacja w demokracji” realizowanego w ramach programu ERASMUS PLUS, AKCJA 3.

Uczniowie uczestniczyli  w wykładach i warsztatach z ekspertami, podczas których prezentowane były zagadnienia z zakresu budżetu obywatelskiego i budowania zespołu. Przeprowadzono grę symulacyjną inspirowaną „Grą o budżet”, która przybliżyła młodzieży zasady funkcjonowania polityk publicznych i budżetu obywatelskiego. Zaprezentowaliśmy nasz pomysł na inicjatywę społeczną skierowaną do młodzieży o mniejszych szansach. Okazało się, że projekty przygotowane przez inne katowickie szkoły ponadgimnazjalne były interesujące, ale nasz pomysł był najlepszy i to Zespół Szkół Budowlanych im. Powstańców Śląskich w Katowicach przeszedł do kolejnych etapów działań projektowych. We wrześniu i październiku spotkamy się z czterema równie zaangażowanymi szkołami z Tychów, Chorzowa, Tarnowskich Gór.

Znaleźliśmy się zatem  w elitarnym gronie pięciu zwycięskich szkół z województwa śląskiego, które będą się starać o to, by to  ich projekt został zrealizowany. Nasza drużyna weźmie udział w inspirujących przedsięwzięciach, takich jak: wykład mistrzowski na temat kreowania polityk publicznych, warsztaty poświęcone autoprezentacji, argumentacji oraz zastosowaniu TI w wystąpieniach publicznych. Ponadto będzie miała możliwość spotkania się z decydentami – osobami odpowiedzialnymi za politykę miejską.

Przed nami dwa kolejne etapy projektu. Z całą pewnością przejdziemy je w równie brawurowy sposób.

  

Partnerzy i Sponsorzy

Nasze osiągnięcia

Licznik

Wczoraj: 16
Bieżący tydzień: 16
Poprzedni tydzień: 128
Bieżący miesiąc: 287
Poprzedni miesiąc: 748
Ogółem: 111021